Chování upírů - můj článek! ©

17. srpna 2007 v 18:20 | Míša |  O upírech
Chování upírů
Chování upírů zde popíši čistě podle výpovědí již dávno mrtvých lidí, už jen proto bych chtěla upozornit, že jejich tehdejší a nynější chování se jistě liší a předpokládám, že i v dřívějších dobách by tento popis veškeré chování nezahrnoval.
Pro začátek bych vás ráda vyvedla z omylu, že je sluneční světlo pro upíry smrtelně nebezpečné. Není tomu tak! Několikrát byli viděni i ve dne a navíc v době exhumací byl vždy den, neboť jen naprostý šílenec by šel v noci k hrobu upíra za účelem jeho zavraždění. Přesto je povětšinou jako "doba upíra" označována noc. Upíři tedy měli raději tmu. Snad, že se v ní dá lépe skrýt, snad, že většina lidí spala, snad proto, že je pobyt na slunci přecejen v něčem omezoval.
Podle lidí opouštěli upíři své hroby proto, aby je trýznili. Někteří se zaměřovali na své rodiny, jejichž členům například škodili tím, že je v noci zaléhali až nemohli dýchat, rdousili je a, jak jinak, sáli jejich krev.
Upír jménem Giure Grando krom jiné prý obcházel domy a klepal na dveře. Kde zaklepal, tam v blízké době vždy někdo zemřel. Jiný upír se jen "motal" po křižovatkách a strašil nahodilé chodce, přičemž některé i škrtil.
Všichni upíři však nebyli takto "útoční" či alespoň ne na všechny. Petr Plogojovič například jednou přišel za svou ženou a žádal po ní své boty, jiný navštívil svého syna a žádal si jídlo. Nebylo mu vyhověno a po dalším večeru nalezli vesničané syna mrtvého. Otec prý přišel i té noci.
Také se celkem hojně vyskytují případy, kdy mrtví muži nadále navštěvovali své manželky a uléhali s nimi na lože. Ženy však většinou cítily k mrtvému odpor. Buďto se tedy odstěhovaly z vesnice nebo vyburcovaly ostatní k upírovu zabití.
Také není výjimkou, když upíři s lidmi jednoduše mluví, nebo jim dokonce radí.
Jeden upír přišel za svým synem a pověděl mu, kde najde peníze, které má rozdělit mezi sebe a svého bratra.
The End.

ZDROJE:
Text - Můj vlastní ©
Obrázek - www.google.cz
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama