Moskva má svého upíra

17. srpna 2007 v 20:54 | Míša |  Upíři v médiích

Moskva má svého upíra

Poznámka: Zde jde o muže nakaženého porfyrií, takže určitě nejde o upíra jako takového, ač tak možná vypadá.
"Je to upír!" tvrdí ruští vědci. Jeho oční bělmo je žluté, pleť popelavě šedavá, pokrytá zanícenými vřídky, které se nehojí.
FotoVasilij Gembitiskij (53) nesnáší sluníčko, venku se prochází jen v noci nebo když je přes den pod mrakem. Jeho oblíbeným nápojem je doušek čerstvé krve. Trpí totiž tzv. upíří nemocí.
Vasilij se již mnoho let živí krví. Lékaři z Moskvy nyní provedli důkladnou prohlídku celého těla a přišli na to, že tento muž má zvláštní nemoc, která se nazývá porfyrie. Příčinou tohoto onemocnění je špatná látková výměna v krvi. Pacienti s takovou poruchou nesnášejí sluneční záření.
"Již jako dítě jsem miloval samotu a noční oblohu," říká Vasilij. "Jednou se mě soused zeptal, jestli bych nemohl pomoci při porážce vepřů. Když jsem uviděl teplou krev, která proudila do nádoby, pocítil jsem najednou silné nutkání, které jsem vůbec nemohl ovládnout. S chutí jsem se napil. Krev chutnala jako výtečné víno."
Od té doby ruský Drakula nadšeně pomáhá všude tam, kde pořádají zabijačku. Přitom si vždy lokne ještě teplé krve, která mu moc chutná. Lékaři nad svým záhadným pacientem vedou vážné vědecké spory. Může skutečně dojít k tomu, že porucha látkové výměny dělá z lidí upíry? Nebo je Vasilij závislý na krvi jako jiný na alkoholu? Dr. Stephan Kaplan z výzkumného střediska v New Yorku je přesvědčen o tom, že po světě chodí nejméně 1000 lidských upírů.
Autor: INT, kt (29. 11. 2003)

ZDROJE:
Text i obrázky - www.blesk.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama