Upíři čili ... - VÝZNAM KRVE Z HLEDISKA PŘIRODNÍHO, ...

17. srpna 2007 v 18:00 | Míša |  Cizí články
VÝZNAM KRVE Z HLEDISKA PŘIRODNÍHO, OKULTNÍHO A NÁBOŽENSKO- DĚJINNÉHO
Krví nazýváme tekutinu, která v uzavřené soustavě cév proudí v neustálém oběhu živočišným tělem, dodávajíc při tom jednotlivým částem těla výživného materiálu, ale přijímajíc zároveň součástky tkání, které výměnou látek se staly nepotřebnými, a dodávajíc je za účelem vyměšení orgánům k tomu určeným. Krev zprostředkuje tudíž veškerou výživu těla a úd, kterému uměle, neb pro chorobu jest odňat příliv krve, odumírá. Krev obstarává vybudování a výživu našeho těla, je tudíž základním principem života.
Ačkoliv věda objevila v krvi již množství různých látek, nepodařilo se jí přece až podnes uchvátiti tomuto elixíru života jeho poslední tajemství. Krev jest něco více než pouhá smíšenina chemických látek. To nejdůležitější v nás jest krev. Náš život spočívá v neustálém vznikání nových buněk a v neustálém odumírání a odstraňování buněk opotřebovaných. Kdo buduje tyto nové buňky opotřebované? Nikdo jiný, než krev! Krev je nositelkou života a tudíž též duše. V případech krajně nebezpečných se odhodlává lékař k transfusi krve z individua zdravého do těla nemocného a vlévá takto do něho ihned nového života. Ale účinnost krve jako stavitelky života sahá nad tělo individua, nad tento život, pokud tvoří mužské sperma a ženská vajíčka, a tak účinkuje tvůrčím způsobem do nekonečna.-
Krev není však pouze důležita pro vybudování našeho fysického těla, složeného z buněk, nýbrž jest podle názoru okultistů účinna též při tvorbě našich neviditelných, jemnějších těl, těla éterického, fluidálního, astrálního. Proto byl důvodný názor různých národů, že krev jest nositelkou duše.
Jak M. Jastrow dovozuje, značily starým Babyloňanům krev, život a duše jedno a totéž a Robertson Smith dosvědčuje totéž u pohanských Semitů. Že totéž přesvědčení měli také židé, dokazují místa v I. Knize Mojžíšově 9, 4 : "Masa s duší jeho, kteráž jest krev jeho". . . a v III. Knize Mojžíšově 17, 11 : "Nebo duše všelikého těla v krvi jest."
V dějinách magie měla krev důležité místo. Krve bylo užíváno jako součástky při magických vykuřováních, při čarodějných mastích a krví se upisoval čaroděj ďáblu. V milostném kouzlu pak klade snad u všech národů nápoj krve magické pouto na duši napivšího se.
Z toho všeho jest pochopitelný význam krve v vampirismu.
Krev hrála zvláště důležitou roli při krvavých obětích, které nalézáme u všech národů starověku. S krví zvířat byl obětován bohům nejen jejich život, nýbrž byla obětována i jejich duše a oběti se mělo přivoditi společenství člověka s bohy.
V orientálních kultech a v mystérijních náboženstvích odumírajícího starověku se potkáváme se zajímavým zjevem, že pití krve bylo chápáno též jako prostředek očišťující, který měl duši vrátiti její původkyní čistotu, hříchem ztracenou. Mysta se musil zkrápěti krví obětního zvířete a musil jeho krve požíti ( viz taurobolium frýžských mystérií). Domnívali se, že ona "zvláštní šťáva", která proudí v našich žilách, jako životodárný princip, jim může uděliti nového života. -
Konečně se zjevil na světě Ježíš Kristus a prolil svou krev na kříži pro spásu světa. Jako ona krev jest principem života přirozeného, tělesného, tak jest krev tato principem života nadpřirozeného, duchovního.

ZDROJE:
Obrázek - www.google.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama