Upíří případy z ČR

17. srpna 2007 v 18:31 | Míša |  Cizí články

Upíří případy z ČR

Roku 1337 zemřel míli cesty od Kadaně ve vesnici Blově pastýř jménem Myslata. Každou noc vstával z hrobu a chodil po okolních vsích, lidi děsil a dávil až do smrti. Kohokoliv v noci jménem zavolal, v osmi dnech zemřel. Když ho pak vykopali, chtějíce jej spálit,byl nadut krví jako měch a strašlivě řval. Naložen byv na vůz, stahoval a skrčoval nohy jako živý. Když byl položen na oheň, jeden z přístojících popadl kůl a vrazil jej do něho. Tu Myslata pronesl hrobovým hlasem: "Velice jste mi tím uškodili," a vzápětí z něj vyhrkla krev,jako z nějaké nádoby. Od té doby všechno zlé přestalo.
************************************************
Roku 1345 zemřela v Levíně žena hrnčíře Ducháče, jménem Brodka.Hned po pohřbu vstávala z hrobu, mnohé lidi dávila a po každém skákala. Když byla probita třemi olšovými kůly, krev zní tak velmi tekla jako z hovada nějakého. Předtím spolkla svůj šlojíř až do polovice, a když se z úst vytáhl,byl všecek krvavý. Byvši probita, vždy ještě z hrobu vstávala a lidi hubila. Měla tedy být spálena, ale hranici nemohli nikterak zanítit, až jim staré ženy poradily, aby užili k zážehu šindele se střechy kostelní. Jakmile shořela,přestala lidi trápit.
Podobně se psalo o jedné ženě z Valašského Meziříčí,která v hrobě mlaskala jako svině. Když ji vykopali, byla červená, kypící masem a krví, koulela očima a na hrobníka se ušklíbala. Přizvali na ni zaklínače,ale zlámala mu vaz,neboť neznal správně zaklínací formuli. Vezli ji tedy za město, že ji spálí,ale ještě na káře vypila půl vědra piva,určeného k hostině po jejím spálení. Ve vesnici nastal opět klid, až teprve když byla rozčtvrcena a vhozena do ohně.
Zdroj: Kniha ZÁHADY A MYSTÉRIA
Autoři: Ivan Mackerle a Jiří Podzimek

ZDROJ:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama