Chupacabra

5. září 2007 v 20:54 | Míša |  Upíři v médiích

Text 1:
Chupacabra - portorický démon s křídly

Již více než sto let je z ostrova Portoriko hlášeno pozorování záhadného tvora. Lidé z něj mají mimořádný strach a jsou zjištěny i případy zaútočení tvora na člověka. Zoufalí vesničané nacházejí svá domácí zvířata mrtvá bez kapky krve. Je velice zajímavé, že útoky tvora přicházejí takzvaně ve vlnách.
Před dvaceti lety nacházeli zvířata s vytrhanými vnitřnostmi a pozorováný tvor byl charakterizován jako chlupatý hominoid připomínající sněžného muže avšak vysoký pouze 1,2 až 1,5 metru. Barva chlupů byla hnědá nebo černá. Tvor se neživil pouze krví, protože svědkové viděli pár těchto tvorů plenit banánovníky. A jeden muž se je snažil výstřelem usmrtit, ale bez jakéhokoliv účinku. Pouze jednou se prý podařilo tvora vyfotografovat a snímek se objevil v časopise Enigma. Ovšem fotografie příliš neodpovídala popisu tvora a pro svoji nejasnost nebyla dobře přijata odbornou veřejností.
Popis vzhledu Chupacabry z posledního období je však poněkud bizardnější - má kulatou hlavu s černýma očima mandlového tvaru, útlou čelist a malá ústa. Obličej je tmavě šedý a ostatní tělo má pigmentaci jako chameleon. Jeho barva se měnila od purpurové, přes hnědou do žluté. Tolik pan Torres s bratrem, který se s tvorem setkal 26.března 1995.
1.listopadu 2000 publikovali dva Nikaragujské deníky snímky mrtvého tvora, s tím že jde o "chupacabras." Byl údajně zastřelen Jorge Luis Talaverou, ovčákem kterému napadal stáda. Tento tvor byl zkoumán zoologem Giocondou Chevezem, ovšem nic bližšího, kromně bizardního popisu, nebylo oznámeno. Mrtvola prý byla předána místní universitě k dalšímu prozkoumání. Na internetu se sice objevili fotografie z údajné pitvy a i kostra tvora, ale o jejich pravosti nejsem zcela přesvědčen. Ostatně, jde o poměrně starou událost a nic nového k případu publikováno nebylo.
Současně bych rád upozornil, že by mohlo jít také o tvora přezdívaného "ďábel s New Jersey". Ten byl pozorován od 17.ledna 1909 do 22.ledna 1909 ve dvaceti amerických městech. A jeho výška byla udávána mezi 1,5m - 1,8m.
Tyto dosti nejasné fotografie pochází z Hermosilloi v Mexicu.
___________

Z Blesku text 2:

Objevili mrtvolu upíra?

Příšera, o které dosud jen vyprávěly americké legendy.
Netvor známý jako 'Chupacabra ', který svým obětem vysává krev jako upír. Nyní v Texasu objevili tři mršiny naprosto neznámého zvířete nedaleko farmy, kde prý zvířecí upír řádil.
Philis Canion, která se věnuje lovu a farmaření, říká: "Na farmě jsem našla 26 takřka nedotčených mrtvých těl slepic zcela bez krve. To obludné monstrum, které jsme našli, proto musí být Chupacabra!"
Jedné z nalezených mršin proto odřízla hlavu a předala na analýzu DNA. Chupacabra je zcela bez chlupů a z tlamy jí trčí 'upíří zuby'.
Canion tvrdí: "Jde o křížence dvou nebo tří druhů, mezi jiným i vlka." Zvěrolékař Travis Schaar, který mršinu viděl, pochybuje:
"Mezi divokými psy je tu rozšířená prašivina, která je zbavuje srsti, takže vypadají jako nějaké zombie. I tato Chupacabra může být jedním z nich. Počkáme ale na testy DNA."
Autor: INT, alf (5. 9. 2007)
______________________
Proč chupacabru dávám sem? Důvod je prostý, s upíry má malou podobnost, ale má.
***
Na stránkách CNN jsem našla jedno video. Nejsem si jistá, ale nejspíš pojednává právě o tomto případu. Pro zájemce je ke shlédnutítady:
Goatsucking devil in disguise?. Jenom se nevím proč nezobrazuje hned, první tam běží něco jiného.

ZDROJE:
Text 1 i s obrázky - sweb.cz/rojar/
Text 2 i s obrázkem - Blesk.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama