Highgate Vampire - Některá pozorování

3. září 2007 v 10:33 | Míša |  Cizí články
Highgate Vampire
Roku 1963 se dvě šestnáctileté dívky z kláštera vraceli v noci domů. Byly předtím na návštěvě u přátel v Highgate Village. Jejich cesta vedla dolů uličkou Swain kolem hřbitova. Nemohli uvěřit vlastní očím. Když procházely kolem severní brány hřbitova, zahlédly u cesty za ní jakoby těla mrtvých vycházela ze svých hrobek.
Další incident o nějaké týdny později zažil pár, který šel též dolů po uličce Swain. Žena zahlédla, jak se něco šeredného vznáší za železnými mřížemi brány. Její snoubenec to také viděl a oba stály jako zamrzlí zírajíc na to po dobu několika minut. Výraz tváře toho tvora, stejně jako on sám, budil absolutní hrůzu.
Brzy i jiní vidli stejný přízrak, jak se vznáší podél cesty za bránou, která je z obou stran obklopena náhrobky, dokud nezmizel v temnotě. Někteří ze svědků napsali do místní noviny, aby sdíleli svou zkušenost. Často se také nacházela mrtvá zvířata zbavená krve. Velmi brzy byl tvor popisován jako upír.
V roce 1971, několik let po mnoha publikovaných pozorování upíra, tvrdila mladá dívka, že byla skutečně napadena upírem v uličce u hřbitova. Vracela se domů v brzkých ranních hodinách, když ji náhle s hroznou silou hodila na zem vysoká černá postava. V tu chvíli zastavilo nějaké auto, aby jí pomohlo a upír "zmizel" v záři předních světel.
Řidič ženu odvezl na policejní stanici. Byla otřesená, ale utrpěla naštěstí jen odřeniny na rukou a nohou. Policie ihned provedla v oblasti napadení důkladné pátrání, ale nenašla žádné vysvětlení incidentu. Ještě více na záhadnosti příhodě přidala skutečnost, že tam, kde upír zmizel, byla cesta lemována 12 stop vysokými zdmi.
Další zajímavý případ je muže, který byl hypnotizován něčím/někým na hřbitově. Šel jednou k večeru na hřbitov. Jakmile začalo ubývat světla, rozhodl se odejít, ale úplně se tam ztratil. Jelikož nebyl pověrčivá osoba, chodil klidně kolem zdí a hledal bránu. Náhle si povšiml něčeho za ním. Otočil se stal se "hypnotizován strachem" z vysoké tmavé postavy upíra, která tam stála. Tak moc se bál, že stál nehybně ještě několik minut po upírově zmizení. Později vypověděl, že to skoro bylo jako by ho neochromil jen strach, ale i nějaká neznámá síla.
Teorie Davida Farranta je anglicky k přečtení zde: Highgate Vampire-Fact or Fiction.

ZDROJE:
Text i obrázek - www.ghost-story.uk
Překlad - Můj vlastní! ©
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama