Orang-bati - Můj článek! ©

18. října 2007 v 14:14 | Míša |  O upírech
Orang-bati (v překladu létající muž)
Pozn.: Po přečtení vám možná nebude jasné, proč je dávám k upírů. Je to jednoduché. Jako spousta upírovitých démonů unáší děti. A pak chci ještě potěšit ty, jenž stále na upířích zádech vidí pár netopýřích křídel černých jako ta havraní.
Podle folkloru z ostrova Seram v Indonésii jsou často vídáni podivní lidští netopýři, jak v noci létají a unášejí malé děti. Každé ráno se vrací k vyhaslé sopce, kde děti pravděpodobně snědí. Folklor popisuje tyto bytosti jako muže s načervenalou kůží a netopýřími křídly pokrytými hustou černou srstí. Jsou někdy vídáni i na dalších ostrovech ve stejné oblasti, ale nezdá se, že by zabíjeli lidi jinde než na Seramu.
Pozorování orang-batiů však zdaleka není záležitostí pouze Indonésie. Podobná hlášení o člověku s křídli jsou známá i z oblasti Primorska (ruský Dálný východ), kde mu říkají jednoduše "letajuščij člověk". A teď dva příběhy:
Orang-batiům jsou pak podobní ještě jedni záhadní obří netopýři. Ti se vyskytují třeba na západě Jávy, kde se jim v Sundanese říká ahool. To podle křiku, jenž třikrát opakují. V noci vylétají z jeskyně za vodopádem a pařáty loví ryby z řek. Hlavy ahoolů vypadají jako opičí, ale tvář mají prý lidskou s obrovskýma temnýma očima. Tělo jim pokrývá šedá srst a rozpětí křídel dosahuje cca 3,5 metru. Tělo samotné je velikosti ročního dítěte.
A teď trochu teorie:
Nebylo by na škodu pozastavit se chvíli nad ahooli. Mají velikost ročního dítěte a jinak se vlastně moc od orang-batiů neliší. Není tedy možné, že ahoolové jsou vlastně potomci orang-batiů, kteří jen zatím nedospěli? A proč žádné dítě nikdy neodnesla netopýří žena? Není možné, že tyto ženy své potomky vychovávají mimo oblast, kde se pohybují převážně muži (třeba aby si je nespletli s dětmi lidskými)? A když mají tito kolem roku, třeba vylétají z hnízda, úkrytu (nebo kde žijí) a začínají sami lovit ryby. Časem, až dospějí, se pak i s matkou vrátí k ostatním a mohou se směle vrhnout na lidi nebo vychovávat vlastní potomstvo.
Možná je to přitažené za vlasy, ale proč ne. Tito tvorové se přece nemohu jen tak objevit a na ostrově Seram ženy ani děti s křídly nijak zvlášť vídáni nebyli. Ostatně o tom svědčí i pojmenování těchto tvorů - orang-bati = létající muž.

ZDROJE:
Text - Můj vlastní! ©, informace potvrzeny ve Světovém atlasu záhad
Obrázek textu a obrázek první - Světový atlas záhad
Obrázek 2. - www.google.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama