Upíři v Enigmě

12. prosince 2007 v 16:33 | Míša |  Kultura
Upíři v Enigmě
Minulý měsíc vyšlo první číslo nového časopisu jménem Enigma. Určitě je všem jasné, že se zabývá vším záhadným a nevysvětlitelným. Ostatně, jinak by zde ani nebyl. Proč ale zrovna v upírech získal své místo? Odpověď je jasná a někteří z vás ji již pravděpodobně znají. Každopádně pro ty ostatní budu pokračovat. Samozřejmě jsem si nenechala utéct ono první číslo a vzadu v upoutávce na příští vydání bylo mimo jiné toto:
Myslím, že to je dost výmluvné. Další číslo bude veřejnosti k dispozici již zítra, 13. 12. 07. Ale že už ho mám doma (předplatné je skutečně výhodné), musím se podělit o první, takový úvodní, odstavec. Takže tady:
"Jsou lidé, kteří věří, že Bela Lugosi (1882 - 1956) je skutečně upír. Probuzený hrabě Dracula, který se po dlouhých letech spánku v rakvi přichází opět připomenout. Nejslavnější filmový představitel krvelačného hraběte je ve své roli natolik přesvědčivý, že se ho lidé začínají bát i v soukromém životě. Domněnku obživlého upíra ještě podpoří záhadná a krvavá smrt jeho přítelkyně Bridget Brighton... Jaký je Lugosi ve skutečnosti? Jaký je jeho život ještě před touto, pro něho osudnou rolí? A jak ovlivní spirit Draculy lidi v hercově okolí?"
Tím končím s citací. Celý článek zaujímá v časopisu plné tři strany. Doplněn je fotografiemi Bely s Bridget, poté s Lillian Arch, pak jeho samotného a nakonec menší fotečkou Borise Karloffa. Další přidané věci jsou takové dvě "okénka" informující o Upíru v San Francisku a o Vladovi III. Sama jsem to ještě nečetla, ale napohled článek rozhodně špatně nevypadá. Tímhle bych to asi ukončila. A přeji příjemné počtení!

ZDROJE:
Citace - Enigma 1/2008
Obrázek - Enigma 12/2007
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama