Porfyrie aneb Jsou "nemocní" upíři či vědci? - Můj článek! ©

26. února 2008 v 17:56 | Míša |  O upírech
Může porfyrie za víru v upíry?
Ano, bez řečí, řekl by vědec a zarytý materialista. Už by ho ovšem nezajímalo, jak moc se toto vysvětlení mílí a dokonce kříží se svou vlastní součástí. Zaprvé, vědci tuto teorii podávají zjednodušeně plus mínus takto: Tehdy byla porfyrie velmi rozšířena. Jelikož tato choroba má krom jiné za následek nadměrný únik železa z těla, doplňovali ho nakažení tehdy jediným možným způsobem; skrze požití krve jiných. Tehdejší hloupí lidé, kteří o nemoci neměli ani potuchy, z těchto posléze utvořili krvelačné zrůdy nazvané upíři. Teorii mimo jiné podporuje i strach "upírů" z česneku a smrtelný vliv slunečního světla na ně. Česnek totiž (stejně jako porfyrie) rozkládá v krvi železo (což logicky nemocnému uškodí) a slunce vyvolává téměř "destruktivní změny na pokožce".
A teď si to zrekapitulujeme. Tehdejší lidé byli TAK HLOUPÍ, že nemocné pokládali za upíry, ovšem oproti tomu byli TAK CHYTŘÍ, že svou nemoc diagnostikovali natolik, aby věděli, co jim škodí (česnek, slunce) a co pomáhá (požití krve). Prostě ukázkový případ protiřečení.
Zadruhé, porfyrie připadla do pomyslného seznamu "vševysvětlujícího" díky svým příznakům charakteristickým pro upíry. Nikoho z materialistů už ale nezajímá, že tyto znaky (totiž smrt (poškození kůže) na slunci, bledá pokožka a kdo ví, co ještě) na upíry skutečně sedí, ovšem jen na ty FILMOVÉ! Upíři na světle nehoří ani "nepuchýřovatí" a od lidí se vzhledově neliší. A česnek? Je sice pěkné, že rozkládá železo, čímž pomáhá porfyrii, ale pořád mi není jasné, jak to dokáže "na dálku". Pochybuju, že ustrašení vesničané by porfyrika chytili pod krkem a česnek mu cpali do útrob.
Je to však čistě soukromý názor, čemu uvěříte je jen na vašem uvážení.

ZDROJE:
Text - Můj vlastní! ©
Obrázek - www.google.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mikinka mikinka | 17. dubna 2009 v 20:50 | Reagovat

Máš naprostou pravdu---nikdo nemůže vědět jak upíři ve skutečnosti vypadají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama